Montáž profilového skla

Jsme tu pro Vás již od roku 1992.

Montáž profilového skla se provádí vkládáním plastových vložek do hliníkových rámů. Provádí se tak, aby bylo každé sklo oddělené a na závěr se vzniklé spáry tmelí transparentním silikonovým tmelem. Hliníkový rám se může ukládat na ocelovou konstrukci, na betonovou konstrukci nebo na stávající zdivo a ukotví se nerezovými šrouby se šestihrannou hlavou.

Sklo lze použít k vertikálnímu i horizontálnímu zasklení. Při horizontálním zasklení se pro uložení jednotlivých lamel používají speciální hliníkové profily. Ukládají se tak, aby byly od sebe odděleny každý zvlášť. Odolávají tak lépe tlaku ostatních skel a nerozbijí se.

COPILIT (LINIT) – systém profilového U skla a rámů

Součástí systému COPILIT (LINIT) je profilové U sklo, které splňuje vysoké kvalitativní normy. Toto sklo je též známé pod dalšími obchodními názvy PROFILIT, REGLIT SKLOLIT. 

Trvalý vývoj vedl k tomu, že profilové sklo, které se dřív používalo z velké části na průmyslová zasklení, lze nyní aplikovat různorodých náročných architektonických projektech s velkým osobitým estetickým přínosem. 

COPILIT (LINIT) je profilové stavební sklo, které díky svému U tvaru snáší velmi dobře zatížení a lze jej montovat v závislosti na zatížení větrem do délky skel 7m s absencí dalších příček. Lze jej využít jako plnohodnotnou náhradu za sklobetonové konstrukce (Luxfery), jejichž dodávku a montáž též zajišťujeme.

Výsledkem je fasáda s vysokou statickou pevností nabízející co nejvíce plochy skla a co nejméně rámů. Pohledové plochy tak vykazují minimum rušivých prvků.

 COPILIT (LINIT) je vyráběn v 7 základních rozměrových typech, které se od sebe liší co do tloušťky skla, šířky jednotlivých elementů a výšky příruby U skla.