- Pilkington Profilit - profilové sklo

- Hliníkové rámy

- Vestavný systém


Pilkington Profilit:

Profilové skleněné stavební výrobky s vyzrálým zástavbovým systémem, který odpovídá vysokým architektonickým a technickým požadavkům.

Pilkington Profilit je alkalické profilové lité stavební sklo ve tvaru profilu U, které se vyrábí a válcuje strojně podle normy DIN EN 572, díl 7.

profil

Pilkington Profilit profilové sklo se zástavbovým systémem nabízí zajímavá technická řešení.

Hlavní využití skla se vyskytuje při velkoplošných prosklených fasádách v průmyslové a podnikatelské výstavbě, u sportovišť, ale také např. u schodišť ve vnitřní bytové a jiné zástavbě.

Hliníkové rámy:

Při velkoplošných sestavách se skleněné panely zasazují do hliníkových rámů, jejichž konstrukce dovoluje jednoduché nebo dvojité zasklení.Profily hliníkových rámů se vyrábějí vytlačováním jakostní hliníkové slitiny AlMgSi0.5. Rámy se rozlišují podle typu panelů NP nebo SP a mohou být eloxované v přirozené barvě kovu nebo v barevných odstínech podle stupnice RAL. Na přání jsou k dispozici i profily rámů s přerušením tepelných mostů. Skleněné panely jsou uloženy v rámech prostřednictvím plastových vložek.

Vestavný systém:

Součástí nabízeného profilového zasklívání je Profilit - vestavný systém, zahrnující kompletní příslušenství pro velkoplošné bezpříčkové zasklívání profilovým sklem Profilit.

Vestavný systém Profilit je koncipován na stavebnicovém základě a zahrnuje tyto základní elementy:
- hliníkové rámy v provedení bez úpravy, s eloxáží, barevném, tepelně neizolované nebo s tepelným přerušeným mostem.
- vkládací profily z tvrzeného PVC, nárazuvzdorné, odolné proti povětrnostním vlivům, na světle stálé, tvarově stálé.
- větrací prvky s normovanými rozměry nebo speciální na přání, přizpůsobené použitým hliníkovým rámům (zasklení Profilit, izolační dvojsklo.

Základním pricipem vestavného systému Profilit spočívá v tom, že spojení mezi sklem a hliníkovým rámem je tvořeno vkládacími profily z tvrzeného PVC.

profil

- montáž profilového skla

- poradenství pro projektanty

- prodej zasklívacích systémových prvků